•  
   بازرسی

   آزمایشگاه معتمد محیط زیست در منابع ثابت
   شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بعنوان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست در بخش منابع ثابت آماده ارائه خدمات زیست محیطی اندازه‌گیری‌ها و پایش‌های فصلی در کلیه صنایع می‌باشد.
   نظارت بر آلایندگی خودرو
   این بخش از سال 1378 مأموریت بازرسی و نظارت برآلایندگی و مصرف سوخت خودروهای سواری بنزینی و سنگین دیزلی و موتورسیکلت از سوی سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده دارد. در این راستا وفق شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی مأموریت‌های به شرح ذیل را اجرا کرده است.
   نمونه‌برداری از کالاهای وارداتی/ ارزیابی انطباق مستندات گمرکی و استانداردی / صدور گواهینامه بازرسی(COI)
   شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با در اختیار داشتن کادر مجرب و تخصصی بازرسی، خدمات بازرسی کلیه کالاها و مواد را در مبادی کشور با رعایت کلیه استانداردهای بین المللی ارائه می‌نماید.
   بازرسی حین ساخت و ادواری تجهیزات بالابری جرثقیل موبایل، سقفی، تاور کرین و لیفت تراک
   بخش بازرسی جرثقیل، بالابر و لیفتراک با تکیه بر سال‌ها سابقه و تجربه بازرسی فنی و با جذب و بهره‌گیری از توان کارشناسان متخصص و مجرب موفق به اخذ تأییدیه از سازمان ملی استاندارد، به عنوان شرکت همکار سازمان . . .
   ارزشیابی کیفی خودرو
   شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از سال 1372 تاکنون، به عنوان نماینده سازمان‌های سیاست‌گذار صنعت خودرو، مسئولیت ارزشیابی تمامی خودروهای ساخت داخل را بر عهده داشته و نتایج ارزشیابی کیفی خودروها ضمن مقایسه با اهداف تعیین شده جهت هر خودرو به صورت هفتگی بر اساس جدول سطوح کیفیت خودروها و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و ...
   بازرسی قطعات خودرو
   بازرسین قطعات بخش بازرسی قطعات شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، فعالیت بازرسی محصولات تولیدی و تطابق آن با استانداردهای ملی و بین‌المللی در گروه صنایع خودرو و قوای محرکه و همچنین قطعات مصرفی در خدمات پس فروش را طی مراحل فرایند ساخت و تولید برعهده دارند.
   بازرسی کالا
   واحد بازرسی کالای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با در اختیار داشتن شعب و نمایندگی‌های گسترده در خارج از کشور و استفاده از بازرسان مجرب و کارآزموده، کلیه خدمات مرتبط با بازرسی کالا در مبداء را انجام می‌دهد. این واحد با داشتن پروانه بازرسی برای کلیه کالاهای وارداتی شامل: کالاهای صنعتی و مصرفی، مواد معدنی، تجهیزات ...
   ارزیابی خدمات پس از فروش تریلر
   ارزیابی وضعیت خدمات پس از فروش کلیه شرکت‌های عرضه کننده تریلر (اعم از تولید کننده و واردکننده) و نمایندگی مجاز تحت پوشش آن‌ها
   ارزیابی خدمات پس از فروش کالا و تجهیزات
   این واحد با هدف ارزیابی و نظارت بر وضعیت خدمات پس از فروش کلیه شرکت‌های عرضه‌کننده کالا و تجهیزات شامل: لوازم خانگی، الکتریکی، الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ارتباطی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، تجهیزات ورزشی، مبلمان اداری و منزل، تجهیزات و ابزارآلات صنعتی، معدنی و کشاورزی در حال حاضر به‌عنوان نماینده وزارت صنعت، ...
   ارزیابی خدمات پس از فروش موتورسیکلت
   هدف این واحد ارزیابی و نظارت بر سیستم خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده موتورسیکلت و تعمیرگاه‌های مجاز آن‌ها می‌باشد.
   ارزیابی و رتبه‌بندی سازمان‌های خدمت محور
   این بخش با هدف ارتقا و ارزیابی سطح خدمت‌رسانی در سازمان‌ها اقدام به خدمات ذیل می‌نماید:
   ارزیابی خدمات پس از فروش ماشین‌آلات
   هدف این واحد ارزیابی و نظارت بر سیستم خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده ماشین آلات و تعمیرگاه‌های مجاز آنها می‌باشد.
   ارزیابی خدمات پس از فروش خودرو
   هدف این واحد ارزیابی و نظارت بر سیستم خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده و واسطه خدمات پس از فروش خودرو و و تعمیرگاه‌های مجاز آن‌ها می‌باشد.
   تأیید اصالت و ماهیت فروشنده
   بر اساس مقررات بانکی و همچنین جهت حصول اطمینان واردکنندگان بویژه جهت تجهیزات پروژه‌های بزرگ صنعتی و خطوط تولید و کالاهای خاص وارداتی، می‌بایست قبل از عملیاتی شدن و اختصاص ارز، اصالت فروشنده یا تولیدکننده مورد بررسی قرار گیرد.
   بررسی ارزش پروفرما
   بر اساس مقررات بانکی، پرفورمای تجهیزات پروژه‌های بزرگ صنعتی و خطوط تولید وارداتی، می‌بایست قبل از عملیاتی شدن و اختصاص ارز، مورد تأیید از لحاظ ارزش قرار بگیرند.
   بازرسی و ارزیابی ایمنی و محیط زیست
   با توجه به اهمیت محیط زیست در کیفیت زندگی و سلامتی انسان، یکی از مأموریت‌های پر اهمیت این شرکت مراقبت از این میراث ارزنده‌ی نسل‌های آینده است.
   بازرسی معاینه فنی موتورخانه‌ها
   با توجه به این که بخش خانگی، تجاری و عمومی، درصد قابل توجهی از کل انرژی مصرفی کشور، از عمده­‌ترین مصرف­ کننده‌­های انرژی به شمار می‌روند؛ یکی از اقدامات مؤثر در کاهش مصرف انرژی و کاهش آلاینده‌ها، اجرای طرح معاینه فنی موتورخانه‌ها بر اساس استاندارد ISO16000 در ساختمان­‌های مسکونی،‌ اداری، تجاری و خدماتی است.
   بازرسی کالا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی - آب و فاضلاب
   خدمات قابل ارائه

   بازرسی در محل کارخانه‌های شرکت سازنده
   بازرسی در محل اجرای پروژه
   بازرسی حین ساخت
   بازرسی حین نصب و ادواری آسانسور
   بازرسی ادواری خودرو دوگانه‌سوز
   بازرسی ادواری جایگاه CNG
   بازرسی تأیید نوع و تطابق تولید ماشین‌آلات راه‌سازی و کشاورزی
   نظارت بر پیمایش خودروهای سبک
   بازرسی تأیید نوع و تطابق تولید موتورسیکت
   تأیید نوع و تطابق تولید و بازرسی خودرو
   نظارت بر سطح صدای خودرو و موتورسیکلت
   بازرسی در صنایع نفت و گاز
   بازرسی حین ساخت، نصب، بهره‌برداری و ادواری وسایل تفریحی شهربازی و پارک بازی
   بازرسی سازه‌‎های فلزی(حین ساخت و نصب) و انجام آزمون‌های غیرمخرب NDT
   بازرسی حین ساخت / ادواری دیگ‌های بخار و مخازن تحت فشار
پورتال سامان
کلیه حقوق متعلق به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران می باشد.
مجری : پورتال سامان